stacja zabaw animacje animatorzy

Czas karnawału i balów dla dzieci to dla Stacji zabaw czas wyjątkowy. Fakt, że po nim musimy dochodzić do siebie przez dobrych parę dni. Jednak zdecydowanie zabawa jest warta wysiłku! Na samą myśl o zabawach karnawałowych, kiedy piszę te słowa nogi wesoło zaczynają chodzić do tańca.

Karnawał to na pewno najtrudniejszy fizycznie okres, jednak tak zakręcony i zwariowany, że nie ma czasu na zbytnie zastanawianie się w trakcie. Trzeba działać! Czas więc podczas zabaw leci jak szalony. Zwłaszcza kiedy na sali jest 80-100 lub więcej dzieci. Ta energia, która od nich emanuje napędza do działania i często razem z Anią jesteśmy pod koniec zabawy bardziej naładowani niż na początku.
Aż chciałoby się więcej. Na pewno mocno pomaga nam to, że oboje uwielbiamy taniec (u mnie sprawdza się powiedzenie, że chcieć to móc). Dodatkowo już od szkolnych lat miałem zapędy do występów publicznych i komediowych, a na zabawach karnawałowych można dać popis umiejętności i pokazać swojego powera!
Co ciekawe, podczas takich imprez doskonale sprawdza się powiedzenie “less is more” a idealny program to taki, który nie jest przeładowany do granic. Taniec i muzyka to podstawa a proste zasady i zabawy pozwalają zachować dzieciom dyscyplinę i zapanować nad tak duża grupą. Liczy się tutaj autorytet i autentyczność osoby prowadzącej i kiedy to się już uda osiągnąć – czym więcej dzieci tym lepiej, ponieważ energia podczas imprezy jest na prawdę niesamowita. Pamiętam doskonale pierwszą taką dużą imprezę. Dwie grupy po 350 dzieci, spory stres i kilkadziesiąt rodziców którzy pochodzili w trakcie klepali po plecach, gratulowali dobrego przeprowadzenia imprezy.
Sam byłem w szoku, jednak zdradzę Wam sekret. Wystarczyło być sobą i po prostu… Tańczyć. To chyba najlepszy przepis na udaną zabawę karnawałową

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *